سفارش تبلیغ
خرید بلیط هواپیما، خرید و رزرو اینترنتی ، چارتر، سامتیک

سرزمین مِه وخورشید (خورشیدگام سبز)
 
قالب وبلاگ
لینک دوستان

 فرهنگ غربی (والنتاین )در خورگام جایی ندارد

شاید ماجرای  روز والنتاین را شنیده و میدانید که در غرب یه چه مناسبت و چگونه جشنهایی را در این  روز  به خصوص اجرا میکنند . در غرب در میان جوانان به دهه عشق و عاشقی معروف شده و برای خود دارای داستانی تاریخی نیز است اما  این مسئله را ما در ایران کمتر مشاهده میکنیم و آن به دلیل فرهنگ ما ایرانیان است  که اگر قرار بر مهر و گسترش مهر باشد که  خود مان اعیاد و جشنهای زیباتر و در شان خود مطابق با فرهنگ خانواده دوستی همچون مهرگان و اسفندگان داریم  . 

  چند سالی است که به دلیل نفوذ فرهنگ غربی  از سوی شبکه های ماهواره ای  در گوشه کنار شاهد به یاد آوری والنتاین در کشورمان هستیم . اما آنچه که باعث شد تا در این باره یاداشتی داشته باشیم این بود که یکی از بوتیکهای واقع در چهارمحل با  پارچه نوشته ای بزرگ این روز را به جوانان تبریک گفته و برایشان آرزوی موفقیت کرده  و البته شاید برایتان جالب این باشد که اصل شغل این شهروند محترم گسترش علم و فرهنگ در میان دانش آموزان است !!؟

واین مسئله به لحاظ  اجتماعی و نفوذ فرهنگ غربی ، نه مسئله ای کوچک که بزرگ و تاسف بار است  بارها از سوی اهالی با فرهنگ و آگاه  مورد شماتت قرار گرفته و با گفتگویی که با دانشجویان و جوانان داشتیم همواره از غیر عقلایی بودن ترویج چنین ایامی آن هم در جامعه ای که رنگ و بوی روستایی به خوددارد سخن شده است  . امید است هرچه زودتر چه از سوی مجری  و چه از سوی مسئولین مربوطه اقدامات لازم  در جهت نفی عمل انجام گیرد.

فرهنگ خورگام - رنجکش  20 بهمن 89


[ چهارشنبه 89/11/20 ] [ 1:57 عصر ] [ فرهنگ خورگام - رنجکش ] [ نظرات () ]


.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
آرشیو مطالب
امکانات وب


بازدید امروز: 828
بازدید دیروز: 1006
کل بازدیدها: 1557368